Skončí Arca Investments v konkurze? Návrh na súd podal jej bývalý spolumajiteľ

Spoločnosť RYG Investments, za ktorou stojí zakladateľ a bývalý spolumajiteľ Arca Investments Pavol Krúpa, podala návrh na vyhlásenie konkurzu na spoločnosť Arca Investments na Krajský súd Bratislava I. Tento krok je nevyhnutný na to, aby sa začatím konkurzu zabránilo vyvádzaniu majetku, započítavaniu pohľadávok či znevýhodňovaniu a uprednostňovaniu veriteľov, informoval v utorok TASR Krúpa.

08.12.2020 17:11
penzista, lietajúce peniaze, euro, bankovky Foto:
Ilustračné foto.
debata (1)

Na vyvádzanie aktív zo spoločnosti Arca Investments údajne upozorňoval už dlhší čas. „Poukazoval som na to, že už pred rokom, koncom decembra 2019, boli vyvádzané aktíva. Doposiaľ sa však nič neudialo, nikto vo veci nekoná,“ tvrdí Krúpa. Skupina v Arca Investments podľa neho môže prísť vyvedením aktív o desiatky miliónov eur.

Situácia v Arce môže byť podľa Krúpu časovanou bombou a pre veriteľov môže znamenať, že sa nedostanú k svojim peniazom. Preto je podľa Krúpu nevyhnutné, aby sa tieto úkony začali okamžite odporovať konkurzným správcom. „Na možnosť odporovania úkonov je potrebné stihnúť jednoročnú lehotu, preto je nevyhnutné, aby sa začal konkurz čo najskôr,“ dodal.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #konkurz #Arca Capital