Huawei dostal stopku na 5G sieť aj vo Švédsku. Firma sa proti zákazu odvolala

06.11.2020 11:04
huawei, pr clanok, reklama, nepouzivat
Autor:

Čínsky výrobca telekomunikačných zariadení Huawei sa odvolal proti rozhodnutiu švédskeho regulačného úradu vylúčiť ho z pozície dodávateľa zariadení pre sieť novej generácie 5G. Oznámil to v piatok švédsky poštový a telekomunikačný úrad PTS.

PTS dodal, že teraz pošle odvolanie Huawei správnemu súdu v Štokholme, ktorý bude tento prípad riešiť. Spoločnosť Huawei zatiaľ neodpovedala na žiadosti médií o komentár. Švédsko sa minulý mesiac stalo ďalšou krajinou, ktorá zakázala zariadenia od čínskych spoločností Huawei a ZTE vo svojej sieti 5G. Pripojilo sa k štátom, ktoré z bezpečnostných dôvodov obmedzili úlohu čínskych dodávateľov pri budovaní novej siete 5G.

Čínske spoločnosti a občania musia totiž zo zákona pomáhať svojmu štátu pri zhromažďovaní spravodajských informácií. PTS v októbri uviedol tiež, že firmy, ktoré sa zúčastnia v novembri na aukcii príslušných pásiem, musia do 1. januára 2025 odstrániť zariadenia Huawei a ZTE aj z už existujúcich centrálnych funkcií. Regulátor definoval centrálne funkcie ako zariadenia používané na budovanie rádiovej prístupovej siete, prenosovej siete, základnej siete a servisu a údržby siete.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Švédsko #regulácia #Huawei #5G sieť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku