Burger King opäť prekvapuje. Vyzval ľudí, aby sa najedli aj v KFC či McDonald's

, 06.11.2020 10:30, aktualizované: 11:08
Burger / Hamburger /
Autor: ,

Sieť rýchleho občerstvenia Burger King opäť spôsobila rozruch. Tentokrát to má na svedomí britská a česká pobočka reťazca, ktorá na sociálnej sieti prosí ľudí, aby pomohli reštauráciám. Zákazníkov vo vyhlásení dokonca nabádajú k tomu, aby si jedlo objednávali aj od konkurenčného McDonald's, Subway či KFC. Reťazec sa už v minulosti zviditeľnil „výstredným“ marketingom.

Burger King vo vyhláseniach zdôraznil, že reštaurácie v týchto časoch potrebujú najmä podporu od zákazníkov, informoval o tom český server iDnes.cz. Vláda na ostrove totiž za posledné týždne sprísnila režim kvôli pandémii koronavírusu. Obmedzenia pohybu majú predísť šíreniu infekcie. Týkajú sa hlavne reštaurácií a barov, ktoré sa preto obávajú finančných ťažkostí. Od 5. novembra sú zatvorené a jedlo môžu len dovážať.

„Nikdy nám nenapadlo, že vás o niečo také budeme prosiť. Nikdy sme si nepredstavovali, že vás budeme prosiť o to, aby ste si objednávali z KFC, Subway, Pizza Hut, Domino’s Pizza, Greggs, Papa John’s, Taco Bell či ktorýchkoľvek ďalších reštaurácií. Ak nám chcete pomôcť, nechajte si jedlo priviezť alebo si pre neho príďte. Náš Whopper je vždy skvelý, ale Big Mac tiež nie je úplne od veci,“ píše britský reťazec vo vyhlásení.

Český Burger King
Český Burger King
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Facebook/Burger King

Prísne opatrenia by mali napríklad len vo Veľkej Británii trvať približne štyri týždne. Burger King tiež zákazníkov upozornil, že množstvo podnikov pod logom nadnárodných značiek funguje ako franšízy. To znamená, že sú v mnohých prípadoch v rukách malých nájomcov. Podľa reťazca ide teda svojím spôsobom o rodinné podniky, ktoré treba podporiť. A to nie len objednávkou jedla z ich reštaurácie, ale aj od konkurencie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #rýchle občerstvenie #reštaurácie #koronakríza #Burger King
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku