Sulík tvrdí, že pomoc prevádzkam bude drahá a nebude stačiť

12.10.2020 11:03

Minister hospodárstva Richard Sulík tvrdí, že nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava.

Pomoc prevádzkam, ktorých činnosť utlmí druhá vlna pandémie, bude podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka drahá a nebude dostatočná. Ako ďalej uviedol pred pondelkovým rokovaním vlády, nebude to jednoduché. „Peňazí bude toľko, koľko vyčlení minister financií Eduard Heger, ale ten mechanizmus, podľa čoho a ako, budeme hľadať,“ vyhlásil. Schému pritom musí vždy schváliť Európska komisia, pričom dáva pozor, aby odškodnenie nebola forma štátnej pomoci.

Sulík opakovanie kritizoval, že sa štát rozhoduje bez potrebných údajov. „Mojou úlohou je, dožadovať sa rozhodnutí na základe faktov,“ skonštatoval. Ako dodal, štát nemá dáta a posledné rozhodnutia, ktorý vzišli z víkendových rokovaní, nepovažuje za racionálne . „Nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava a nepremyslene a bez potrebných dat. Som za to, aby štát zverejnil všetky dáta, ktoré má,“ vyhlásil Sulík.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ekonomika #minister hospodárstva #opatrenia #pandémia #pomoc #zatváranie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku