Briti a EÚ by mohli fungovať na minidohodách

11.10.2020 19:14

V prípade, že sa im nepodarí uzatvoriť celkovú obchodnú dohodu, plánujú Briti a zástupcovia Európskej únie v rokovaniach pokračovať a pracovať na "minidohodách" pre jednotlivé sektory. Informoval o tom cez víkend britský denník The Times.

Hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier a jeho britský náprotivok David Frost sa podľa The Times dohodli, že aj keď sa im do 15. októbra kľúčovú dohodu o obchodných vzťahoch po brexite nepodarí dosiahnuť, kontakty neprerušia. V takom prípade sa počas novembra budú snažiť uzatvoriť menšie čiastkové dohody, napríklad v oblasti leteckej a cestnej dopravy, ktoré by mali zabrániť hroziacim problémom po skončení sa prechodného obdobia 31. decembra. Zdroje týchto informácií však The Times neuviedol.

Britský premiér Boris Johnson určil za posledný termín na dohodu termín konania sa samitu Európskej únie. Ten sa bude konať 15. a 16. októbra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#EÚ #Veľká Británia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku