Letisko Bratislava vybavilo v auguste o 85 percent menej ľudí

Slabé leto. Letisko M. R. Štefánika vybavilo v auguste na príletoch a odletoch spolu 48 311 cestujúcich. Medziročne ide o približne 280-tisíc cestujúcich menej – teda o 85 %. Vlani totiž z a do bratislavského letiska letelo viac ako 326-tisíc ľudí.

14.09.2020 14:39
debata

Po januári a februári bol august na letisku z hľadiska počtu vybavených cestujúcich tretím najsilnejším mesiacom v roku. V porovnaní s júlom 2020, v ktorom letisko odbavilo 16 604 cestujúcich, vzrástol počet cestujúcich v auguste trojnásobne. „Avšak zatiaľ čo minulý rok sme po skončení letných prázdnin evidovali už viac ako 1,25-milióna cestujúcich, tento rok ich je len necelých 358-tisíc,” zhodnotil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

V auguste sa uskutočnilo na letisku v Bratislave spolu 1 788 letov, o 46 % menej ako minulý rok v auguste.

Najviac cestujúcich smerovalo v auguste z Bratislavy do Londýna a z neho, nasledoval Dublin a na treťom mieste sa umiestnila jedna z mála realizovaných charterových destinácií – Rodos. Takmer 80 % cestujúcich cestovalo v auguste z/do Bratislavy na pravidelných linkách, charterová doprava dosiahla iba 9 % z minuloročného objemu.

Najviac cestujúcich v mesiaci august prepravil z Bratislavy a do nej dopravca Ryanair, nasledoval Wizz Air a AirExplore.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #letná sezóna #letisko Bratislava