ZSE bude mať nového predsedu predstavenstva

Spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) bude mať nového predsedu predstavenstva. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová, novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti sa od 1. septembra stane Markus Kaune. Vo funkcii tak nahradil Jochena Kleya, ktorý v ZSE pôsobil od roku 2012. Zmenu schválilo valné zhromaždenie spoločnosti na svojom pondelňajšom zasadnutí. Od 1. septembra bude Markus Kaune zároveň predsedom predstavenstva spoločnosti Východoslovenská energetika Holding a.s.

31.08.2020 16:47
debata

Ako uviedol pri svojom nástupe Markus Kaune, vzhľadom na svoje doterajšie pôsobenie v rámci koncernu E. ON, pozná spoločnosť ZSE pomerne dobre. Poukázal však na to, že aktuálna koronakríza veľa vecí zmení a prináša so sebou výzvy, ktoré je potrebné okamžite riešiť. „Ako strategický podnik musíme rovnako v čase pandémie zabezpečiť plynulú dodávku elektrickej energie, a teda je potrebné nastaviť interné procesy tak, aby sme pri tom ochránili našich zamestnancov i zákazníkov. Z dlhodobejšieho hľadiska je nevyhnutné prispôsobiť našu spoločnosť zmenám, ktoré prináša so sebou energetický trh – aj v súvislosti s prijatou legislatívou na európskej úrovni, či už je to tzv. Zimný balíček alebo Green Deal na roky 2030 – 2050,“ konštatoval nový generálny riaditeľ ZSE.

Markus Kaune je absolventom právnickej fakulty na univerzite Ruhruniversität v nemeckom meste Bochum a Rijksuniversiteit v holandskom meste Leiden, v rámci skupiny E. ON pracuje od roku 2001. Do roku 2005 pôsobil ako právnik v spoločnosti E.ON Energie AG Mníchov na divízii právnych služieb, akvizícií a fúzií (M&A). Počas jeho pôsobenia na tejto pozícii bol členom projektového tímu, ktorý sa venoval integrácii po nadobudnutí podielu v spoločnosti ZSE. Obdobie medzi rokmi 2005 a 2008 strávil v spoločnosti E.ON Bulharsko EAD, od roku 2008 do roku 2011 opäť pracoval v Nemecku ako viceprezident pre rozvoj portfólia a strednú a východnú Európu v spoločnosti E.ON Energie AG v Mníchove.

V roku 2011 sa stal viceprezidentom pre energetické siete v spoločnosti E.ON SE v Düsseldorfe a Essene a v roku 2017 nastúpil do funkcie výkonného viceprezidenta pre energetické siete v spoločnosti E.ON SE v Essene. Okrem výkonných funkcií Markus Kaune pôsobil aj ako člen dozorných rád v spoločnostiach E.ON Bulharsko EAD, E.ON Bulharsko distribúcia AD, E.ON Bulharsko predaj AD, ako aj dozornej rady spoločnosti ZSE v rokoch 2016 až 2020.

debata chyba
Viac na túto tému: #energetika #ZSE
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy