Kaufland sa hlási k iniciatíve OSN za zodpovedné riadenie spoločnosti

Kaufland sa pridal k dobrovoľnej iniciatíve Global Compact pod záštitou Organizácie Spojených národov (OSN). Vo všetkých ôsmich krajinách, v ktorých pôsobí, sa hlási k dodržiavaniu 10 princípov udržateľnosti v oblasti ľudských práv, pracovných podmienok, životného prostredia a boja proti korupcii.

, 17.07.2020 14:22
debata (1)

„Vzájomný súlad ekonomických, ekologických a sociálnych záujmov je určujúcim princípom nášho podnikania. Naším pristúpením k svetovo najväčšej a najvýznamnejšej iniciatíve Global Compact sa k tomuto záväzku ešte dôraznejšie hlásime,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

K rovnakému správaniu zaväzuje aj svojich obchodných partnerov po celom svete. Konkrétne ide o dodržiavanie pracovných a ľudských práv, práva na život a zasadzovanie sa o zlepšenie férových podmienok a vyplácanie miezd dostatočných pre život.

Samostatne sa spoločnosť chystá venovať ekologickému zaobchádzaniu s prírodnými zdrojmi. To zabezpečujú rozširovaním zodpovedného sortimentu, vyžadovaním rôznych medzinárodných certifikátov alebo pečatí výrobkov od dodávateľov a zapájaním sa do recyklačných programov. Príkladom je stratégia skupiny Schwarz na zníženie spotreby plastov REset Plastic. Jej cieľom je do roku 2025 znížiť spotrebu plastov o 20 % a nahradiť všetky obaly svojich privátnych značiek recyklovateľnými.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #ekológia #Kaufland #udržateľnosť