Taxikári žiadajú pomoc. Rezort dopravy ich požiadavky už študuje

19.06.2020 15:14
Taxi / Taxík / Taxikár /
Autor:

Občianske združenie koncesovaných taxikárov chce dosiahnuť zlepšenie situácie domácich podnikateľov v tomto odvetví. Adresovalo preto svoje požiadavky vláde, ministerstvu dopravy, ale aj jednotlivým koaličným stranám, poslancom parlamentu a bratislavskému magistrátu.

Aktuálne sa podľa OZ deformuje trh aj samotné podnikateľské prostredie v oblasti taxislužby najmä v dôsledku novely zákona účinnej od apríla 2019, ktorá upravuje podmienky v taxislužbe. „Problémom boli nadnárodné korporácie, ktoré ignorovali slovenskú legislatívu, tak ako aj legislatívu v iných štátoch, v ktorých sa rozhodli pôsobiť, a namiesto toho, aby štát a kontrolné orgány pomohli domácim podnikateľom, upravila sa legislatíva tak, aby nadnárodné korporácie mohli pokračovať vo svojej činnosti v medziach zákona,“ konštatujú taxikári v liste. Upozornili, že hrozí zánik tejto profesie. Žiadajú preto pomoc pre domácich podnikateľov a tiež nápravu „chyby z roku 2019“.

Ministerstvo dopravy uviedlo, že eviduje žiadosť zo strany Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov. „V súčasnosti sa oboznamujeme s ich požiadavkami a v stanovenej lehote sa oficiálne vyjadríme priamo žiadateľovi (OZ),“ dodal rezort dopravy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #taxikári
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku