Dôvera rešpektuje rozhodnutie európskeho súdu o zdravotných poisťovniach

11.06.2020 14:01

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera rešpektuje rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, týkajúce sa pomoci pre štátne zdravotné poisťovne. Mrzí ju, že sa nevyjadril k podstate veci.

„Tou bolo zachraňovanie štátnych zdravotných poisťovní na úkor všetkých daňových poplatníkov. V tomto spore nám nikdy nešlo o peniaze, ale o spravodlivé nastavenie systému verejného zdravotného poistenia voči všetkým poistencom na Slovensku,“ povedal pre TASR PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Dôvera podľa jeho slov odmieta prípadné dezinterpretácie tohto rozhodnutia do budúcnosti. „Rozhodnutie nie je možné vnímať ako bianko šek na akékoľvek ďalšie finančné injekcie do štátnej zdravotnej poisťovne. Na Slovenku funguje trh verejného zdravotného poistenia, o čom svedčia státisíce poistencov, ktorí každý rok zmenia zdravotnú poisťovňu,“ zhrnul Štepianský.

Slovensko uspelo na Súdnom dvore v Luxemburgu v spore týkajúcom sa zdravotných poisťovní. Súd štvrtkovým rozsudkom potvrdil rozhodnutie Európskej komisie z roku 2014, podľa ktorého rôzne opatrenia v prospech štátnych zdravotných poisťovní neporušili pravidlá štátnej pomoci, a zamietol žalobu zdravotnej poisťovne Dôvera.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Dôvera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku