Nemeckí predajcovia neponúkajú kupcom nových áut takmer žiadne zľavy

31.05.2020 15:58

Napriek prepadu automobilového trhu v dôsledku koronakrízy nemajú potenciálni kupci v Nemecku prakticky žiadne lákadlá na kúpu nového vozidla. K tomuto záveru prichádza pravidelná štúdia Centra automobilového výskumu Univerzity Duisburg-Essen pre mesiac máj.

Odborník na automobilový priemysel Ferdinand Dudenhöffer uvádza, že pred nadchádzajúcim stretnutím politikov o novom balíku ekonomických opatrení zaujali automobilky vyčkávací postoj. Audi napodobnilo svoj materský koncern Volkswagen a dokonca krátkodobo zvýšilo ceny.

Zľavy za nové vozidlá medziročne plošne klesli, píše sa v štúdii. To platí aj pre internetových predajcov, ktorí často nakupujú zľavnené vozidlá na vlastné náklady, aby ich neskôr predali so zľavou. „Zaujímavé ceny v koronakríze neexistujú,“ kritizuje Dudenhöffer. Spotrebiteľom sa teraz cesta k predajcovi vôbec neoplatí. „Motto znie: vyčkať.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#autá #predaj #zľava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku