Slovenská burza na virtuálne aktíva Eterbase má prvé úspechy vo svete

Eterbase je v súčasnosti najväčšou slovenskou burzou. V objemoch denných obchodov predbehla aj Burzu cenných papierov. "Doteraz najväčší denný objem obchodov na Eterbase bol 3,6 milióna eur, pričom denný priemer je po deviatich mesiacoch od spustenia takmer milión eur,“ hovorí jej zakladateľ Robert Auxt.

06.05.2020 17:56
koronavírus, burzy, trhy Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (1)

Za projektom stojí okrem neho ešte Jozef Brhel ml. a Martin Smutný. Eterbase je vhodná pre tých, čo chcú využiť nástup digitálnej éry a investovať mimo tradičných finančných trhov. Minimálny objem obchodu pre jednotlivca je 10 eur.

Cieľom platformy je presadiť sa najskôr v európskom a postupne aj v celosvetovom meradle. Užívateľov z celého sveta chce prilákať predovšetkým najvyššou úrovňou technologického riešenia, bezpečnosťou a systémom benefitov.

Eterbase sa už dočkal aj globálneho uznania. Zakladateľ najväčšej svetovej burzy virtuálnych aktív Binance čínsko-kanadský podnikateľ Changpeng Zhao na svojom tweete označil aktivity slovenskej platformy za veľký krok pre zavedenie kryptomien do reálneho života v Európe. „Virtuálne meny ako napríklad BNB, BUSD, alebo Eurbase si vďaka nám môžu Slováci už teraz vyberať z kryptomatov. Spolu s unikátnym softvérom a službami na najvyššej úrovni nás to okamžite posunulo do zorného uhla svetových špičiek v oblasti obchodovania s virtuálnymi aktívami“, povedal Auxt.

Softvér na ktorom je postavený Eterbase slúži hlavne na obchodovanie s digitálnymi aktívami ako napríklad Bitcoin, Ethereum, Cosmos, alebo Tether. Poskytuje služby zmenárne virtuálnych aktív a peňaženky virtuálnych aktív. Pomocou licencovanej platobnej brány je možné tieto virtuálne aktíva nakupovať pohodlne za eurá, pričom užívateľ dostáva vlastný IBAN účet.

Zároveň je to prvá platforma na svete, ktorá ponúka možnosť zapojenia automatizovaného obchodovania priamo do klientovho portfólia bez nutnosti prenájmu komplikovaných botovacích programov. Medzi najzaujímavejšie benefity Eterbase patria negatívne obchodné poplatky a odmeny za vlastníctvo vybraných virtuálnych aktív.

Unikátnou novinkou burzy je softvér Eterbot. Je určený na algoritmické obchodovanie a integrovaný do samotnej platformy burzy. Prostredníctvom tohto riešenia dokáže užívateľ jednoducho automatizovať variabilné množstvá a typy obchodov. Ide o prvé riešenie tohto typu na svete. Vďaka priamemu prístupu do jednotlivých trhov je maximálne efektívne.

Eterbase používa vo svojich produktoch špičkové technológie popredných svetových hráčov v oblasti bezpečnosti ako sú spoločnosti Microsoft, TREZOR, Ledger, ShuftiPro, Coinfirm, CloudFlare a iné. Hlavnou prioritou v oblasti bezpečnosti je poskytovať klientom moderné technológie, ktoré dokážu zabezpečiť ochranu ich virtuálnych aktív. Eterbase od počiatku deklaruje prvotriednu kvalitu služieb, ktorá je porovnateľná s bankovými službami.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #burza #kryptomeny