Aeolus: Neuhrádzajte ďalšie platby za zájazd

Cestovná kancelária (CK) Aeolus, ktorá je v konkurze, upozorňuje klientov, aby neuhrádzali akékoľvek ďalšie platby za zájazd. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

27.04.2020 15:27
debata

Viacerých klientov podľa cestovky oslovili provízni predajcovia, prostredníctvom ktorých si cestovatelia zakúpili zájazd. Žiadali od nich, aby doplatili hodnotu zájazdu, prípadne stornovali svoje hlásenie poistnej udalosti v poisťovni a aby v nadväznosti na to podpísali iné zmluvy o postúpení pohľadávok, prijali od nich namiesto plnenia z poisťovne vouchery a podobne.

Na základe informácie od Allianz – Slovenskej poisťovne Aeolus upozorňuje, že takýto navrhovaný postup pri likvidácii nárokov na náhradu škody nie je v súlade s poistnou zmluvou poistenia insolventnosti CK uzavretou medzi CK Aeolus a Allianz – SP.

„Pre plnenie vašich nárokov v žiadnom prípade nie je potrebné uhrádzať akékoľvek ďalšie platby a podľa poistných podmienok je možné poskytnúť poistné plnenie vám ako klientovi cestovnej kancelárie, v žiadnom prípade nie sprostredkova­teľovi,“ zdôraznil Aeolus na svojej webovej stránke. CK zároveň upozornila, že ďalšie platby, ktoré by teraz klienti uhradili, nie sú už poistením kryté.

CK oznámila 31. marca na svojej webstránke, že sa voči nej začalo konkurzné konanie. Ešte predtým ohlásila, že po náročnej minuloročnej sezóne zastavuje predaj a realizáciu letnej sezóny 2020.

debata chyba
Viac na túto tému: #peniaze #cestovná kancelária #konkurz
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy