Nemecká ekonomika tento rok pravdepodobne klesne, prvýkrát od roku 2009

11.03.2020 10:00
Audi - výroba
Audi - výroba Autor:

Pokles predpokladá hlavný ekonóm Deutsche Bank Stefan Schneider. Ak sa prognóza vyplní, bude to znamenať prvý ročný pokles nemeckej ekonomiky od svetovej finančnej krízy v roku 2009.

Schneider pre agentúru Reuters povedal, že v roku 2020 očakáva pokles hrubého domáceho produktu (HDP) Nemecka o 0,2 %. V roku 2019 zaznamenala nemecká ekonomika rast na úrovni 0,6 %.

S poklesom najväčšej európskej ekonomiky počíta Schneider už v 1. kvartáli tohto roka. Očakáva, že medzištvrťročne klesne o 0,2 %. Situácia sa podľa neho ešte zhorší v 2. štvrťroku, keď očakáva medzikvartálny pokles o 0,8 %.

Nemecko doteraz potvrdilo vyše 1560 nakazených novým koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Zrušili sa viaceré kultúrne a športové podujatia, Berlín však zatiaľ neplánuje zatvárať hranice.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výroba #Nemecko #ekonomika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku