Ako zamáva koronavírus s ekonomikou EÚ? Seriózna prognóza zatiaľ nie je možná

26.02.2020 15:20

Zatiaľ je príliš skoro na odhad vplyvu epidémie koronavírusu na ekonomiku Európskej únie, povedal v stredu komisár EÚ pre ekonomické záležitosti Paolo Gentiloni. Ako však dodal, fiškálne pravidlá EÚ umožňujú v prípade núdzovej situácie zvýšiť výdavky.

Epidémia, ktorá vypukla v strednej Číne, sa v posledných dňoch rozšírila do Talianska a zvýšila obavy, že koronavírus bude mať na európsku a globálnu ekonomiku omnoho väčšie dôsledky, než sa pôvodne čakalo.

Ako povedal Gentiloni na tlačovej konferencii v Bruseli, serióznejšia prognóza zatiaľ nie je možná. Dodal však, že fiškálne pravidlá EÚ pripúšťajú možnosť zvýšenia vládnych výdavkov v prípade výrazného zhoršenia ekonomickej situácie. Podmienky na uplatnenie takýchto opatrení krajinami by sa mali riešiť v nasledujúcom období.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Paolo Gentiloni #EÚ #ekonomika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku