Slovenská sporiteľňa varuje: Pozor na falošnú webstránku!

, 21.02.2020 11:32

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na falošnú webstránku, ktorá šíri nepravdivé informácie o obchodovaní s kryptomenami. Stránka kopíruje slovenský informačný portál Aktuality.sk a odvoláva sa aj na ďalšie médiá.

Banka uviedla, že stránka existuje v slovenskom aj v anglickom jazyku a šíri sa aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „Propaguje platformu Bitcoin Era a nepravdivo informuje, že s ňou Slovenská sporiteľňa spustila spoluprácu,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. Zároveň dodala, že stránka rovnako zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu.

Stránka sa navonok tvári, že ide o známy...
Stránka sa navonok tvári, že ide o známy slovenský informačný portál. Autor: Slovenská sporiteľňa

Banka upozorňuje, že ide o nepravdivé informácie a podniká všetky dostupné kroky, aby zamedzila šíreniu tejto správy. Slovenská sporiteľňa zároveň upozorňuje klientov, aby boli obozretní a nedali sa oklamať. „S danou spoločnosťou banka nespolupracuje v žiadnej oblasti,“ dodala hovorkyňa banky.

Stránka zneužíva meno známeho podnikateľa,...
Stránka zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu. Slovenská sporiteľňa upozorňuje, že ide o nepravdivé informácie. Autor: Slovenská sporiteľňa

Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese https://cryptoproect.online/. Ak na ňu klient klikne, ocitne sa v prostredí pripomínajúcom známy slovenský spravodajský portál. „Linky z týchto stránok následne smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. Slovenská sporiteľňa vyzýva na opatrnosť a odporúča nezadávať žiadne údaje na takýchto stránkach,“ doplnila Cesnaková.

Banka upozorňuje, že s danou spoločnosťou...
Banka upozorňuje, že s danou spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti. Autor: Slovenská sporiteľňa
#Slovenská sporiteľňa #podvody #kryptomeny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku