Výrobca antivírusov po kritike zatvára divíziu, ktorá o ľuďoch zbierala dáta

Spoločnosť Avast vo štvrtok oznámila zámer ukončiť poskytovanie používateľských dát svojej divízii Jumpshot. Všetky produkty Avastu budú podľa firmy ďalej fungovať rovnakým spôsobom a používatelia nezaznamenajú žiadnu zmenu.

30.01.2020 11:16
debata (4)

Avast čelí kritike, že divízii Jumpshot odovzdával údaje o aktivitách používateľov na internete. Dáta mala divízia následne predávať svojim klientom. Avast ďalej informoval, že začína proces ukončenia činnosti divízie Jumpshot.

„Hlavným poslaním Avastu je chrániť svojich používateľov na internete a poskytnúť im kontrolu nad ich súkromím,“ uviedol Ondřej Vlček, generálny riaditeľ Avastu. „Akékoľvek praktiky, ktoré ohrozujú dôveru používateľov, sú pre Avast neakceptovateľné, preto sme čo najrýchlejšie prikročili k procesu ukončenia činnosti Jumpshotu v nadväznosti na pochybnosti niektorých používateľov o poskytovaní dát Jumpshotu, ktoré nie je v súlade s našim poslaním a zásadami a ako spoločnosť nás definujú,“ dodal Vlček.

Počas procesu ukončovania činnosti má spoločnosť Jumpshot v úmysle pokračovať v úhradách poskytovaných produktov a služieb svojim predajcom a dodávateľom v plnej výške a štandardným spôsobom. Spoločnosť Jumpshot bude včas informovať svojich zákazníkov o ukončení dátových služieb.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Avast #antivírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy