Návrat Boeingu 737 Max sa posúva, pred júnom to zrejme nebude

17.01.2020 11:12

Americká letecká spoločnosť Southwest Airlines vyradila uzemnené stroje Boeing 737 Max zo svojho cestovného poriadku až do začiatku júna a v dôsledku toho ruší viac ako 8 percent plánovaných letov.

Týmto krokom sa Southwest pridala ku konkurenčným firmám, ktoré už skôr pripustili, že problémy stroja Max sa nevyriešia do začiatku hlavnej letnej cestovnej sezóny.

Spoločnosť Southwest uviedla, že bez lietadiel Max ruší každý pracovný deň približne 330 letov. Je to podstatne viac ako v prípade iných prepravcov, ktorí nevlastnia toľko lietadiel Max. Firma Southwest je najväčším prevádzkovateľom strojov Boeing 737 na svete, pričom ich má vo svojej flotile zhruba 750. Okrem toho prevádzkovala 34 uzemnených lietadiel Max.

Americký výrobca lietadiel Boeing po dvoch nehodách, pri ktorých v Indonézii a Etiópii zahynulo 346 ľudí, robí zmeny softvéru kontroly letu ale aj zmeny ďalších systémov lietadla Max.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Boeing #boeing 737 MAX
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku