ÚRSO rozhodol o výraznom zvýšení ceny plynu, budú dvojnásobné. Neakceptovateľné, reaguje Saková

Postup Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý vydal cenové rozhodnutie skôr, ako vláda rozhodne o kompenzáciách pre ceny domácností nie je akceptovateľný a rezort hospodárstva bude musieť prehodnotiť fungovanie tohto úradu.

28.11.2023 17:55
SR NRSR 90. schôdza rokovanie TK BAX Foto: , ,
Denisa Saková (Hlas) je bývalá štátna tajomníčka na ministerstve vnútra a ministerka vnútra počas vlády Petra Pellegriniho. Tentoraz by mala dostať pod kontrolu ministerstvo hospodárstva.
debata (256)

Slovenské domácnosti nebudú za plyn platiť viac ako v minulom roku a rozhodnutie ÚRSO o cenách plynu považuje ministerstvo hospodárstva za plynu škandalózne. „Ministerstvo hospodárstva SR má pripravené všetky potrebné kroky na to, aby vláda už na prvom decembrovom rokovaní schválila nariadenia, ktoré garantuje slovenským domácnostiam stabilné ceny plynu,“ informuje rezort.

Sulík Čítajte viac Sulík bráni svoju výstavu v Dubaji. Celé je to inak, ušetril som milión eur

„Stabilné ceny elektriny a plynu pre domácnosti boli prioritou celej vlády. Preto sme spoločne s ministerstvom financií, predsedom vlády a predsedom parlamentu vyrokovali riešenie, ktoré vláda bude môcť už o týždeň predstaviť. Považujem za veľmi neštandardné, že sú slovenské domácnosti dnes zbytočne stresované rozhodnutiami, ktoré reálne nevstúpia do platnosti. Ľudia nemusia mať obavy, dodržíme sľuby ktoré sme dali pred voľbami a ceny energií neporastú,“ povedala ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Všetky podrobnosti bude možné predstaviť verejnosti po rokovaní vlády na začiatku decembra, ktorá musí schváliť vládne nariadenia garantujúce výhodné ceny energií pre ľudí. V budúcom roku by k výhodným cenám plynu malo prispieť aj nové vedenie SPP, ktoré ministerka vymenovala minulý týždeň. Prispieť by k tomu mala predovšetkým zmena stratégie nákupu plynu na veľkoobchodných trhoch za primerané ceny.

256 debata chyba
Viac na túto tému: #plyn #Denisa Saková