Poľská expanzia na Slovensku. Čerpačka za rok zdvojnásobila počet púmp, je na štvrtom mieste za Slovnaftom

Orlen je v súčasnosti štvorka na trhu s 90 čerpačkami. V rámci svojej expanzie dokončila v proces unifikácie označenia svojich čerpacích staníc. Všetkých 90 staníc teraz funguje pod značkou Orlen.

16.09.2023 09:05
Orlen, pr, nepouzivat
Čerpačka Orlenu.
debata (2)

Skupina Orlen pôsobí na Slovensku od roku 2019. Prvú pumpu otvorili v Malackách. Iba v tomto roku kúpili od Slovnaftu 37 staníc.

„Spoločnosť práve dokončila ich rebranding, čo znamená, že všetky stanice siete na Slovensku fungujú pod značkou ORLEN. Sú rozmiestnené po celom Slovensku a zákazníci si môžu vybrať medzi plnohodnotnými čerpacími stanicami, ktoré okrem pohonných hmôt ponúkajú aj široký sortiment doplnkového predaja, občerstvenie a oddychovú zónu,“ tvrdí spoločnosť v tlačovej správe.

Benzina-ORLEN-premiova-paliva-2 Čítajte viac Slovenská expanzia novej značky čerpačiek naberá na sile. Plánuje zaútočiť aj na Slovnaft

Firma sa netají ambíciami. „Očakávam, že rok uzavrieme s takmer stovkou staníc. Naším konečným cieľom je stať sa dvojkou na miestnom trhu," povedal Jan Suchocki, riaditeľ siete Orlen na Slovensku.

Do konca roku 2030 chcú mať nabíjacie miesta dostupné na 40 % staníc. Dovtedy chcú prevádzkovať aj zhruba 20 vodíkových čerpacích staníc.

Medzinárodná skupina Orlen pôsobí vo viac ako 110 krajinách sveta a prevádzkuje viac ako 3 000 čerpacích staníc v šiestich krajinách – na Slovensku, v Poľsku, Nemecku, Českej republike, Maďarsku a Litve. V júli skupina oznámila kúpu rakúskej palivovej siete Turmöl.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #benzín #nafta #pumpa #PKN Orlen