Rusi zreparovali svoje rafinérie. Vývoz nafty po mori na tankeroch prudko stúpol, najmä do Turecka

Vývoz ruskej nafty po mori vzrástol za prvých 14 dní v auguste o 7 % na približne 1,7 milióna ton v porovnaní s rovnakým obdobím v júli. Prispelo k tomu zvýšenie výroby po ukončení sezónnej údržby rafinérií.

15.08.2023 15:00
Slovnaft, pr, nepouzivat Foto:
Seavelvet- tanker
debata

Ukázali to v utorok údaje obchodníkov a spoločnosti Refinitiv Eikon. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Turecko zostalo v auguste hlavnou destináciou na vývoz nafty z ruských prístavov, pričom odobralo približne 42 % z celkových dodávok alebo takmer 720.000 metrických ton, ukazujú údaje o preprave spoločnosti Refinitiv.

rusko, deň námorníctva Čítajte viac Ďalší test západných sankcií na Rusko. Tieňová flotila tankerov Putinova prináša malé víťazstvá

Dodávky nafty z Ruska do Brazílie od začiatku tohto mesiaca dosiahli celkovo zhruba 140.000 metric­kých ton.

V rámci Afriky patria v auguste medzi popredných dovozcov ruskej nafty Ghana (75.000 metrických ton), Maroko (68.000 metrických ton) a Togo (60.000 metric­kých ton).

BYD - výroba v Číne Čítajte viac Najväčšia čínska automobilka otvorene o svojich plánoch: Je čas zničiť staré legendárne značky

Tento mesiac nie sú zaznamenané žiadne náklady ruskej nafty smerujúce do Saudskej Arábie, pričom podľa údajov za júl do arabského kráľovstva smeroval iba jeden náklad.

Približne 180.000 ton ruskej nafty je v auguste určených na prekládku z lode na loď v blízkosti gréckeho prístavu Kalamata. Konečné destinácie pre tieto objemy sú zatiaľ neznáme, ale takéto náklady zvyčajne končia v Turecku a krajinách Blízkeho východu.

Ďalších 230.000 ton nafty naloženej v ruských prístavoch od začiatku augusta ešte nemá potvrdenú cieľovú destináciu.

Všetky uvedené prepravné údaje sú založené na dátume odchodu nákladu.

debata chyba
Viac na túto tému: #ropa #Rusko #plyn #tanker