Zásoby plynu sú rekordné. Pozrite si, aké objemy k nám tečú z Ruska cez Ukrajinu

Dodávky zemného plynu na Slovensko sú bezproblémové aj počas prvých letných dní. Ako vyplýva z údajov zverejnených slovenským prepravcom plynu - spoločnosťou Eustream, plyn na Slovensko prúdi aj zo západu aj z východu.

07.07.2023 09:12
plyn, plynovod, plynárne Foto:
Ilustračné foto.
debata (6)

Stále najviac plynu dostávame z východu cez Veľké Kapušany. Z Ruska cez Ukrajinu na Slovensko v ostatných dňoch príde denne 36 až 38 miliónov metrov kubických plynu.

Putin Čítajte viac Rusko krváca. Zverejnilo príjmy z ropy a plynu za prvý polrok, je to obrovský prepad

Z Rakúska cez Baumgarten na Slovensko v súčasnosti denne prúdia zhruba 3 milióny metrov kubických plynu. Menej plynu na Slovensko v súčasnosti prúdi zo západu z Česka na Slovensko cez prepojovací bod Lanžhot. Počas prvých júlových dňoch prúdilo denne len niečo vyše 34-tisíc kubíkov plynu. V júni však denné objemy dosahovali aj jeden miliónov kubíkov plynu, v máji aj vyše troch miliónov.

Príprava na zimnú vykurovaciu sezónu pokračuje v plnom prúde aj v prípade plnenia podzemných zásobníkov plynu. Ako vyplýva z aktuálnych údajov zverejnených na agsi.gie.eu, plynové zásobníky na Slovensku sú v súčasnosti naplnené na takmer 85 %. Na Slovensku je uskladnených vyše 31 terawatthodín plynu. Európska únia má naplnené zásobníky plynu na takmer 79 %.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Rusko #Ukrajina #zásoby plynu