Opatrenia proti energetickej kríze môžu vyjsť drahšie ako celá pandémia, avizuje Hirman

Opatrenia v boji proti drahým energiám možno budú stáť podľa ministra hospodárstva Karela Hirmana viac ako celá pandémia koronavírusu.

19.09.2022 13:35
hirman Foto: ,
debata (9)

Ceny elektriny v budúcom roku porastú. Bez ďalších detailov to potvrdil minister hospodárstva Karel Hirman. „Elektrina bude drahšia, ale bude na znesiteľnej úrovni, ktorú si bude môcť dovoliť každý,“ povedal v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo Hirman. Opatrenia v boji proti drahým energiám, o ktorých by už tento týždeň mala rokovať vláda a následne parlament, možno budú stáť podľa neho viac ako celá pandémia koronavírusu.

krajniak milan Čítajte viac Zima sa blíži, ministri si uťahujú opasky. Krajniak nechá ľudí robiť z domu, u Matoviča montujú LED-ky

Ministerstvo hospodárstva v spolupráci s inými rezortmi podľa ministra okrem opatrení pre znesiteľné zdražovanie elektriny pripravujú aj opatrenia, ktoré by mali pomôcť aj odberateľom, ktorí by nakoniec nezvládli ani znesiteľné zvýšenie cien elektriny. „Pripravujú sa aj súbežné opatrenia, ktoré by mali ochrániť aj tých najchudobnejších,“ dodal Hirman.

Drahé energie chce minister kompenzovať aj z európskych zdrojov. „Budú to opatrenia, ktoré nemajú od druhej svetovej vojny obdobu,“ myslí si Hirman.

Ministra čaká ešte diskusia k boji proti drahým energiám v Európskej komisii. „Diskusia na úrovni Európskej komisii je búrlivá. My však chceme zachovať jednotný európsky trh. Odstrihnúť sa a vytvoriť si izolované ostrovy je cesta do pekla,“ konštatoval Hirman.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #energie #opatrenia #Karel Hirman
Flowers