Nový šéf hospodárstva? Spomína sa expert na energetiku, ktorý radil Radičovej. Pozdáva sa aj Sulíkovi

Predseda SaS po rokovaní skonštatoval, že minister práce Milan Krajniak a minister financií Igor Matovič šíria klamstvá o cenách elektriny a robia to s cieľom vystrašiť ľudí.

07.09.2022 13:26
Karel Hirman analytik Foto:
Karel Hirman
debata

Minister hospodárstva v demisii a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes po rokovaní vlády oznámil, že je to jeho posledná účasť na rokovaní vlády. Zároveň predpokladá, že prezidentka Zuzana Čaputová príjme jeho demisiu začiatkom budúceho týždňa a tiež sa dozvie meno svojho nástupcu.

Predseda SaS priznal, že by bolo dobré, keby sa potvrdili slová z médií a jeho nástupcom bol Karel Hirman. Sulík taktiež skonštatoval, že nový minister sa mohol do problematiky hospodárstva dostať už v lete. „Bohužiaľ, tento čas však Igor Matovič a premiér Eduard Heger (OĽaNO) nevyužili. Som presvedčený, že Matovič vedel, že neodstúpi,“ povedal Sulík. Karel Hirman je podľa neho expert na energetiku. „Dokáže pokračovať v našej práci, mám tento predpoklad,“ uviedol.

Karel Hirman analytik Čítajte viac Odborník Hirman: Je pozoruhodné, že o zastavení dodávok neinformovala žiadna rafinéria, ale Rusi

Predseda SaS po rokovaní skonštatoval, že jeho koaliční partneri minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) a minister financií a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič šíria klamstvá o cenách elektriny. Predseda SaS si myslí, že to robia s cieľom vystrašiť ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #minister hospodárstva #Karel Hirman