Matovičov poslanec kritizuje Sulíka pre Mochovce: Nech neuteká z boja a dotiahne životne dôležitú úlohu

Podľa šéfa parlamentného hospodárskeho výboru Petra Kremského, je už načase, aby tretí blok Atómovej elektrárne Mochovce spustili do prevádzky.

23.08.2022 11:22
kreston, obnova ukrajiny, kremsky Foto: ,
Peter Kremský (OĽaNO), predseda hospodárskeho výboru
debata (38)

Pri spustení tretieho bloku Atómovej elektrárne Mochovce sa rieši už len byrokracia. Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti predseda parlamentného hospodárskeho výboru Peter Kremský, je už načase, aby tretí mochovský blok začal vyrábať elektrinu. „Všade okolo prudko stúpajú ceny elektriny, včera sa v Nemecku opäť dostali na rekordné čísla. Firmy znižujú alebo úplne zastavujú výrobu, prepúšťajú ľudí, pretože sa im pri takej drahej elektrine neoplatí vyrábať. A my si tu na Slovensku roky a mesiace sušíme obrovský zdroj elektriny, ktorý by mohol trhu ohromne pomôcť,“ napísal Kremský.

ropa Čítajte viac Európa čelí ďalším problémom. Ropovod cez Rusko je poškodený

Šéf parlamentného výboru potvrdil, že tretí blok v Mochovciach, ktorý čaká na právoplatné druhostupňové rozhodnutie od Úradu jadrového dozoru SR, je dostavaný. „To je dobrá správa. Horšia je, že stále nevyrába. Kedy bude konečne spustený? Už dlhé mesiace počúvame o tom, že tretí blok elektrárne v Mochovciach „už čoskoro“ bude vyrábať elektrinu. Na jar, v lete, na jeseň… O týždeň máme september a stále nič. Rieši sa teda byrokracia. Či certifikáty platia, či sú to tie správne, či sú všetky pečiatky ako majú byť,“ dodal Kremský.

Po spustení tretieho mochovského bloku bude Slovensko sebestačné vo výrobe elektriny, dokonca ju bude aj vyvážať. Podľa Kremského to pomôže cenám elektriny nielen pre firmy, ale aj pre domácnosti, nemocnice, školy, či mestá a obce. „Rozumiem, že bezpečnosť nadovšetko, tu sa však už nerieši bezpečnosť, ale byrokracia. Je čas pohnúť Mochovce dopredu! Vyzývam ministra hospodárstva, ktorý štát v Slovenských elektrárňach zastupuje a menuje dokonca človeka, ktorý robí dohľad priamo na stavbe, aby vyriešili všetky problémy a tretí blok čo najskôr spustili! Nech neuteká z boja a dotiahne aspoň túto jednu životne dôležitú úlohu v energetike!“ zdôraznil Kremský.

38 debata chyba
Viac na túto tému: #Mochovce #Richard Sulík #Peter Kremský