Maďari obmedzujú lacný benzín a naftu. Natankujú iba domáce „ešpézetky“, taxíky či traktory

Regulované ceny základných druhov pohonných látok v Maďarsku sú od sobotňajšieho poludnia platné už iba pre súkromné vozidlá s maďarským evidenčným číslom, pre poľnohospodárske stroje a taxíky.

30.07.2022 14:32
tankovanie benzin nafta rajka Foto:
Tankovanie v maďarskej Rajke
debata (4)

Podľa spravodajského servera hirado.hu to oznámil dopoludnia na mimoriadnej tlačovej konferencii v Budapešti minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

V reakcii na skutočnosť, že vláda avizovala mimoriadnu tlačovú konferenciu, množstvo Maďarov išlo už v piatok a sobotu dopoludnia natankovať.

ruka peniaze euro Čítajte viac Stoeurové poukážky a nižšie dane na benzín. Ako pomáhajú okolité krajiny v boji so zdražovaním? (prehľad)

Maďarská vláda s platnosťou od 15. novembra 2021 nariadila úradnú cenu základných druhov pohonných látok vo výške 480 forintov (1,19 eura) za liter a v rámci politiky znižovania režijných nákladov domácností dostávajú obyvatelia energiu už dlhšiu dobu za fixnú cenu. Začiatkom tohto roka kabinet premiéra Viktora Orbána rozhodol aj o regulovaní cien šiestich potravinových produktov.

Slovnaft rafinéria Čítajte viac Prichádza zlom na pumpách? Ropa stále klesá, benzín je lacnejší a bude to pokračovať

Cenový strop na pohonné látky v Maďarsku by sa mal zrušiť, pretože „skôr či neskôr povedie k nedostatku palív na trhu“. Povedal to minulý víkend šéf maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL Zsolt Hernádi. Varoval, že Maďarsko čelí „mimoriadne nebezpečnej“ situácii, pretože strop na ceny palív zvyšuje spotrebu.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #benzín #MOL