Energetické podniky v súčasnosti neplánujú spoločné očkovanie zamestnancov

Energetické spoločnosti v súčasnosti neplánujú spoločné očkovanie zamestnancov. „Organizovaná vakcinácia v réžii našej spoločnosti nie je v našej spoločnosti relevantná z hľadiska rozloženia našich zamestnancov po celom Slovensku,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca spoločnosti SPP - distribúcia Milan Vanga.

01.07.2021 13:38
očkovanie Foto:
Ilustračné foto.
debata

Stredoslovenská energetika (SSE) oslovila zamestnancov s ponukou hromadného očkovania spolu s ich rodinnými príslušníkmi. „Záujem zamestnancov, aj vzhľadom na pomerne vysoké číslo už zaočkovaných, nebol veľmi veľký,“ dodala hovorkyňa SSE Michaela Krivá s tým, že napriek tomu sú stále pripravení svojim zamestnancom očkovanie zabezpečiť.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) očkovanie v priestoroch spoločnosti nevylučuje. Musí však prísť dopyt zo strany zamestnancov. „Vzali by sme do úvahy všetky relevantné faktory, a to najmä aktuálnu dostupnosť registrovaných vakcín, plánovanú možnosť očkovania u všeobecných lekárov, logistické otázky a podobne,“ povedal hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Zaočkovanosť v energetických firmách je vo väčšine prípadov na vyššej úrovni ako je celoslovenský priemer. Spoločnosť SPP – distribúcia má ku koncu júna zaočkovaných 250 zamestnancov a oboma dávkami vakcíny 307 zamestnancov. Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) má prvou alebo druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných takmer 60 percent svojich zamestnancov.

Percento zaočkovanosti zamestnancov v Západoslovenskej energetike (ZSE) je podľa ich hovorkyne Michaely Dobošovej výrazne vyššie ako je na úrovni štátu. Stredoslovenská distribučná má zatiaľ prvou dávkou zaočkovaných 53 percent zamestnancov. Obidve dávky dostalo 40 percent. Miera zaočkovanosti v skupine Východoslovenská energetika Holding je takmer dvojnásobná oproti zaočkovanosti na Slovensku a stále rastie.

Slovenské elektrárne ako subjekt hospodárskej mobilizácie a kľúčový výrobca elektriny v krajine pre zamestnancov organizovali očkovanie v rôznych lokalitách Slovenska už od marca. Z 3 700 zames­tnancov majú zaočkovaných približne 1 500. „Z týchto zamestnancov má väčšina aj druhú dávku. Ďalšie stovky zamestnancov sa očkovali cez čakáreň,“ povedal riaditeľ ľudských zdrojov a organizácie riadenia Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.

debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie #pandémia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy