SOPK zriadila novú sekciu teplárenstva

Nová sekcia sa zameria na nasadzovanie energeticky efektívnych technických riešení a podporu využívania energie z obnoviteľných zdrojov. Predsedom sekcie sa stal Vojtech Červenka zo skupiny MH Teplárenský holding

16.04.2021 11:17
teplári Foto:
Teplárenská sekcia je v poradí už 18., ktorú SOPK zriadila. (Ilustračné foto)
debata

Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) zriadila novú sekciu teplárenstva. Jej prioritami budú nová regulačná politika Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a tiež proces transpozície legislatívy Európskej únie predovšetkým v oblasti zvyšovania podielu energie z obnoviteľných zdrojov energie a rozvíjania vysokoúčinnej kombinovanej výroby elektriny, tepla a chladu. V piatok o tom informovala tlačová tajomníčka SOPK Bibiána Gunišová.

„Cieľom sekcie teplárenstva SOPK je v prvom rade vyvíjať aktivity smerované k rozvoju teplárenstva, predovšetkým so zameraním na nasadzovanie energeticky efektívnych technických riešení,“ uviedla Gunišová. Sekcia sa chce tiež venovať podpore využívania energie z obnoviteľných zdrojov, energetického zhodnocovania odpadov a vysokoúčinnej kombinovanej výroby elektriny a tepla.

Dôležitou súčasťou aktivít bude formovanie podnikateľského prostredia v teplárenstve, presadzovanie princípov spravodlivej a motivačnej regulačnej politiky, ale tiež zastupovanie záujmov členov sekcie v procesoch prípravy legislatívnych predpisov a spolupráca s ostatnými záujmovými združeniami s podobným zameraním.

Predsedom sekcie sa stal Vojtech Červenka zo skupiny MH Teplárenský holding (MHTH) a podpredsedom Jozef Adam (MHTH). Celkovo tak už pri SOPK pracuje 18 odvetvových sekcií s celoslovenskou pôsobnosťou.

debata chyba
Viac na túto tému: #SOPK #OZE #Teplárenský holding #výroba tepla