Lacnejšie teplo? Štátne teplárne nebudú konečne stratové, tvrdí MH Manažment

Skupina šiestich štátnych teplární združených pod MH teplárenský holding by mala v aktuálnom roku 2020 dosiahnuť výnosy 233 mil. eur, pri prevádzkovom zisku (EBITDA) vo výške 31 mil. eur a zisku pred zdanením (EBT) na úrovni 1,7 mil. eur. Ako ďalej informuje holding, zmeny by tak mali od budúceho roka pocítiť aj domácnosti, ktoré odoberajú teplo od štátnych teplární. Vo väčšine prípadov budú za túto komoditu platiť menej. „Naším cieľom je dodávať teplo dlhodobo udržateľným spôsobom za férovú cenu,“ uviedol šéf spoločnosti MH Manažment Ľuboš Lopatka.

03.12.2020 15:58
debata (1)

Pre porovnanie, za rok 2019 dosiahli celkové výnosy teplárenských podnikov v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a v Žiline 230 mil. eur, hospodársky výsledok pred zdanením však bola strata 7 mil. eur. „Prvým krokom, ktorý sme bezpodmienečne museli urobiť, bolo zastavenie stratovosti. To sa konečne podarilo,“ doplnil Lopatka.

Čo sa týka plánu na rok 2021, tu očakáva holding mierny pokles výnosov, a to z dôvodu avizovaného zníženia cien tepla pre občanov. Zároveň ale predpokladá dosiahnutie vyššieho hospodárskeho výsledku v porovnaní s rokom 2020. „Prevádzkový zisk by sa mal zvýšiť o 14 % na hodnotu 36 mil. eur a zisk pred zdanením by mal rásť o 234 % na hodnotu 5,7 mil. eur,“ avizuje holding.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #zisk #teplárne