Ministerstvo hospodárstva chce zaviesť postupnú dereguláciu cien energií

Ministerstvo hospodárstva SR chce zaviesť postupnú dereguláciu cien energií. „Chceme zaviesť postupnú dereguláciu cien energií pre malé a stredné podniky a pre domácnosti,“ povedal na online energetickej konferencii Smart Energy Forum štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.

24.06.2020 09:55
debata (28)

Štátny tajomník nateraz nechcel prezradiť mená kandidátov na post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). „Celkový počet kandidátov na predsedu ÚRSO bol 14. Na samotné výberové konanie sa dostavili 12, jeden nesplnil požiadavky na dosiahnutú prax. Mená nateraz nemôžem prezradiť,“ konštatoval Galek s tým, že medzi kandidátmi, ktorí postúpili do verejného vypočutia, sú odborníci, ktorí majú všetky predpoklady, aby sa ujali funkcie predsedu regulačného úradu.

Nový predseda ÚRSO podľa predsedu predstavenstva ZSE Energia Juraja Krajcára musí konať transparentne a predvídateľne. Predseda predstavenstva Východoslovenskej distribučnej Radoslav Haluška na konferencii povedal, že bude veľmi dôležité, ako bude nový predseda ÚRSO predstavovať víziu energetickej politiky. Predseda predstavenstva SPP-Distribúcia František Čupr upozornil, že sú dlhodobo pod tlakom. Distribučné spoločnosti mali podľa neho dlhodobo problém komunikovať s vedením regulátora o svojich požiadavkách, o tom, čo ich trápi.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #ceny #MH SR