Veľkí priemyselníci budú sklamaní. Budaj im odkázal, že im peniaze nepošle, tieto rečičky už naozaj idú človeku na nervy

Systém vyplácania z Environmentálneho fondu sa nateraz meniť nebude. A to aj napriek viacerým požiadavkám zo strany veľkých firiem, ktoré do tohto envirofondu pre znečisťovanie prostredia prispievajú, a ktoré chcú, aby sa im viac prostriedkov vracalo naspäť.

09.02.2022 15:34
Ján Budaj Foto:
Minister životného prostredia Ján Budaj
debata (5)

„Priemyselníci si u nás neodkladajú žiadne peniaze. Tieto rečičky už naozaj niekedy človeku lezú na nervy. To ako keby odovzdávali dane a stále by sa ozývali, kedy im ministerstvo financií dane vráti. Peniaze v envirofonde sú peniaze za poškodzovanie klímy. Tie peniaze majú primárne slúžiť na zlepšovanie životného prostredia,“ zdôraznil po stredajšom rokovaní vlády minister životného prostredia Ján Budaj, podľa ktorého si priemyselné podniky nárokujú na peniaze z envirofondu len na vylepšenie ich ziskov, keďže majú najlepšie hospodárske výsledky.

manželia, úsmev, radosť, peniaze, bankovky, peňaženky, konzum, platenie Čítajte viac Nielen zarobiť, ale aj pomôcť planéte. Banky ponúkajú spoločensky zodpovedné fondy, o čo ide?

„Hlinikárne majú za minulý rok najväčšie zisky. Títo priemyselníci majú najlepšie roky. Elektrina a plyn sa iste zdražujú, ale to nie je absolútne dôvod, aby oni požadovali osobitné opatrenia,“ konštatoval Budaj s tým, že na osobitné opatrenia majú nárok len energeticky chudobné rodiny. „Nebudeme diskutovať o rozdávaní peňazí boháčom,“ uzavrel Budaj.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Ján Budaj #Enviromalntálny fond
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy