Z Talianska a Poľska vozili na Slovensko nebezpečný odpad, odhalili to envirokriminalisti pri akcii s názvom Medúza

Trestné konanie sa týka deviatich prípadov protiprávneho dovozu odpadu.

17.01.2022 16:27
odpad Foto:
Ilustračná foto.
debata (1)

Páchatelia z viacerých krajín mali dovážať na Slovensko rôzne druhy odpadov vrátane nebezpečného. Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru vyšetruje dovoz odpadu z Talianska a Poľska na Slovensko.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej...
+1

Trestné konanie sa týka deviatich prípadov protiprávneho dovozu odpadu. Informuje o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka v tlačovej správe.

Branislav Tréger, predseda ZMOS Čítajte viac Cyklochodníky a rozvoj obcí stojí. Pozemkový fond nemá dosť členov a kopia sa im nevybavené žiadosti

“Časť mali uložiť v prenajatých objektoch poľnohospodárskych firiem a v rôznych priemyselných objektoch a s časťou mali obchodovať ako s certifikovaným palivom. V dňoch 12. – 14. januára tohto roku sme preto v troch objektoch v okresoch Michalovce a Galanta vykonali prehliadky iných priestorov a pozemkov,” píše sa v tlačovej správe. Policajná akcia dostala krycí názov Medúza.

Na úkone spolupracovali špecialisti ozbrojených síl so znalcami z viacerých odvetví ako aj s pracovníkmi Ministerstva životného prostredia SR. Prizvaní znalci na mieste zaistili vzorky materiálov, ktoré podozrenia potvrdili. Daný odpad nie je podľa platných právnych predpisov možné dovážať na Slovensko.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #odpad #ekológia