Prevádzkovateľovi hotelov v Tatrách a na Liptove prekáža večierka o 20. hodine

Rezervácie na silvestrovské pobyty v hoteloch spoločnosti Tatry Mountain Resorts vo Vysokých Tatrách, v Jasnej, pri vodných parkoch Bešeňová a Tatralandia sú na úrovni v priemere zhruba 70 percent z povolenej obmedzenej kapacity 75 percent. Pre TASR to potvrdil hovorca TMR Marián Galajda

30.12.2021 10:35
počasie zasnežovanie Hodruša Hámre hotel... Foto:
Ilustračná fotka
debata (6)

Najväčší záujem je o ubytovanie v Jasnej, naopak, najmenší vo vodných parkoch. Prevádzkovateľ ubytovacích zariadení má výhrady najmä k večierke o 20. hodine.

Rezervácie sa podľa neho rozbehli prakticky v polovici decembra, keď bolo oznámené uvoľnenie opatrení aj s možnosťou ubytovania. „Kým v mimopandemickom období boli hotely na tzv. zlatý týždeň obsadené dlho dopredu a zohnať silvestrovský pobyt v polovici decembra bol malý zázrak, tak v tomto roku ľudia vyčkávali do posledného momentu. Teraz sa pobyty predávajú na poslednú chvíľu, na čom majú určite zásluhu aj aktuálne priaznivé podmienky na horách,“ uviedol Galajda. Dodal, že v súčasnosti sa ešte stále nájdu voľné miesta vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej, najviac voľných kapacít je v hoteloch pri vodných parkoch.

lyze Čítajte viac Tatry v tomto období praskali vo švíkoch. Zlatý týždeň teraz zachraňujú Slováci

Hotely sú podľa Galajdu na dodržiavanie opatrení pripravené podľa nastavených pravidiel. „V súvislosti s uvoľnením opatrení je najzásadnejšia vec otvorenie hotelov v rovnakom režime, ako môžu fungovať horské strediská. To dalo zelenú zimným pobytom na horách,“ doplnil. Podľa TMR je určite na zváženie dostupnosť služieb v horských strediskách a ubytovacích zariadeniach aj pre ostatných hostí s negatívnym testom. „Výhradu máme k večierke o 20. hodine, keď hotelových hostí musíme poslať z hotelovej reštaurácie na izby. Pritom tí istí hostia môžu cestovať za hranice a užiť si reštaurácie a ďalšie služby bez obmedzení,“ upozornil Galajda.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Silvester #hotely #rezervácie #večierka