Princ Charles: Klimatická kríza bude podstatne horšia ako koronavírus

21.09.2020 06:46

Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať. Informovala o tom agentúra AFP

„Bez rýchleho a okamžitého konania, v bezprecedentnom tempe a rozsahu, premeškáme vhodnú príležitosť na ‚reset‘ pre… udržateľnejšiu a inkluzívnejšiu budúcnosť,“ uviedol Charles.

Jeho vyjadrenia budú zahrnuté do odkazu, ktorý bude odvysielaný v pondelok na virtuálnom otvorení Klimatického týždňa v New Yorku.

Nástupca britského trónu povedal, že environmentálna „kríza je tu s nami už primnoho rokov – odsudzovaná, zľahčovaná a popieraná“.

„Teraz sa rýchlo stáva celkovou pohromou, ktorá zatieni dôsledky koronavírusovej pandémie,“ dodal princ Charles (71).

Člen britskej kráľovskej rodiny, ktorý sa v marci sám nakazil koronavírusom, už dlho patrí k prominentným presadzovateľom udržateľnosti a opatrení proti klimatickej zmene, dopĺňa AFP.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#klimatická kríza #pandémia #princ charles
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku