Rajecká dolina má biocertifikát

, 25.06.2020 15:25
lúka, zápach, hnoj, Rajec, Rajecká dolina
Zápach z lúk pohnojených slepačím trusom obťažoval obyvateľov Rajeckej doliny. Autor: ,

Rajecká dolina získala certifikát BIO lokality na voľný zber bylín. Stalo sa tak po niekoľkomesačnom snažení spoločnosti Kofola v spolupráci s miestnymi poľnohospodármi.

Bio certifikát neochráni len miestny zdroj pramenitej vody, ale aj okolitý ekosystém. „V Rajeckej doline pestujeme vlastné bylinky pre výrobu našich nápojov a chováme včely, ktoré pomáhajú harmonizovať prírodu,“ povedal generálny riaditeľ Kofoly ČeskoSlovensko.

Certifikáciu mnohohektárového pásma Rajeckej doliny ako BIO lokality pre voľný zber celkovo 39 druhov bylín získala Kofola od spoločnosti Naturalis SK. Certifikované sú oblasti zahŕňajúce obce Čičmany, Kláštor pod Znievom, Valaská Belá, Fačkov, Vrícko a Rajecká Lesná, kde sa aj miestni poľnohospodári zaviazali, že tu nebudú používať syntetické pesticídy alebo hnojivá.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rajecká dolina #kofola #biocertifikát #bio farma
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku