editor
Novinárska skratka: mn
E-mail:
Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy UK a postgraduálne aj žurnalistiku. Začínal roku 1989 v Česko-slovenskom rozhlase, pracoval v agentúre TASR a denníku Práca, od roku 1994 pôsobí v denníku Pravda, roku 2003 prešiel na webovú stránku Pravda.sk. Prevažnú časť novinárskej kariéry sa venoval športovej žurnalistike s vrcholom na OH v Pekingu. Od roku 2006 bol vedúcim spravodajstva Pravda.sk. Od roku 2019 má na starosti webové projekty a nespravodajský obsah webu Pravda.sk a moderuje reláciu Ide o peniaze.
Ak si odkladáte peniaze dostatočne dlho, stačí prekvapivo malá suma na veľký výsledok.
Podvodov na internete je stále viac. Netýkajú sa len starších, obeťami sú často aj mladí, internetovo zdatní ľudia. Ako podvodníkom nenaletieť?
Koľko zarobíte, ak si budete od prvej výplaty odkladať len 10 eur mesačne?
Nevidím na dnešnom politickom spektre niekoho, kto by povedal, že musíme ubrať z plynu a zrušíme napríklad materské alebo vlaky zadarmo, pretože rozpočet to neutiahne.
Čo nám okrem pocitu bezpečia vzal ruský vpád na Ukrajinu? Ako vojna ovplyvnila naše peňaženky, životnú úroveň a čo nás čaká?
Ak má človek dostatočne vysoký dôchodok z I. piliera, ako môže výhodne využiť II. pilier?
Druhý pilier je na financovanie života v dôchodku, nie v prvý deň dôchodku.
Nepriaznivá situácia na akciových trhoch by mohla zatraktívniť iné šetriace produkty. Vracajú sa do hry banky a ich termínované vklady? Koľko dokážete zarobiť?
Objednali ste si tovar cez internet a nič vám neprišlo? Alebo ste ho vrátili a márne čakáte na peniaze? O problémoch s rizikovými e-shopmi hovorí Judita Šenkárová (SOI).
Ak ste už dostali výpis o svojich úsporách v II. pilieri, asi vás nepoteší - vlani všetky fondy prerobili. Ak nejdete do dôchodku teraz, nemusíte zúfať - ale čo ak idete?
Po rokoch prudkého nárastu ceny nehnuteľností prvý raz mierne klesli. Napriek tomu je bývanie stále menej dostupné. Prečo?
O úskaliach nákupu cez internet a o rizikových e-shopoch hovoríme v relácii Ide o peniaze s Juditou Šenkárovou zo Slovenskej obchodnej inšpekcie.
Trhy sú ovplyvnené dianím počas jedného dňa iba krátky čas.
Nový rok môže byť dôvodom dať si záväzok - začať sporiť. Je január ideálnym mesiacom pre začiatok investície? Sú niektoré mesiace v roku výnosnejšie ako iné?
Návrat na niekdajšie úrovne cien energií už pravdepodobne nie je možný.
Na jednej strane vláda upokojuje, že ľudia si za energie výrazne nepriplatia, na druhej strane niektoré januárové faktúry hovoria iné. Ako to teda je?
Rok 2023 prináša viacero zmien, ovplyvňujúcich vaše príjmy. Zarobíte viac. Odpoveď o koľko prináša relácia Ide o peniaze.
Aký bol rok 2022 z pohľadu financovania a na čo sa máme pripraviť, alebo čoho sa báť v ďalšom roku, vysvetľuje finančný odborník.
Aký bol z pohľadu osobných financií rok 2022 a na čo sa máme tešiť, alebo čoho sa báť v roku 2023?
Ešte sa o ňom len hovorí, ale... Výhodou digitálneho eura by mohli byť rýchle platby v celej eurozóne. Nevýhodou, že štáty by vedeli o každej našej finančnej transakcii.
Rast absentuje už takmer na celom Slovensku. Nárasty cien vidíme iba pri nových nehnuteľnostiach, sú ojedinelé a vysoko regionálne, hovorí Matej Dobiš.
Ak bola pred rokom splátka 150-tisícovej hypotéky 468 eur, dnes za ten istý úver platíte mesačne 716. Čo to robí s trhom realít?
Sociálna poisťovňa vstupuje do 21. storočia novým webom. Jednou z prvých služieb je elektronický účet poistenca. Predstaví ho generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Michal Ilko.
Či máte do dôchodku rok alebo 40, napovie vám, aká môže byť vaša budúca penzia. Novinku Sociálnej poisťovne predstaví jej generálny riaditeľ Michal Ilko.
Mnoho dôchodcov má úspory, dokonca aj v tisícoch eur. Niektorí doma, niektorí na bežnom účte. Inflácia si z nich berie až 15 percent. Čo s tým?